Polish (Poland)English (United Kingdom)

Abassi Hi Power feat. Neil Perch & Dubdadda (UK)

Email Print PDF

Startujemy....

Na początek Abassi Hi Power feat. Neil Perch & Dubdadda (Zion Train) czyli wieeelka moc! Autorski sound system Percha z Zion Train, który w tym roku nagłośni całą scenę soundsystemową! Do tego Neil Perch & Dubdadda z Zion Train!

Abassi Hi Power jest autorskim sound systemem o mocy 12 KW zbudowanym w Kolonii w Niemczech przez Percha. System został zbudowany wg. specyfikacji właściciela przez Jah Tubby z Londynu oraz Freda Davisa z Walii. Od startu w grudniu 2001 specjalizuje się w sesjach dubowych wagi ciężkiej i jest czołowym soundem tej mocy w Europie!

Neil Perch, lider pionierów cyfrowego dubu Zion Train, tym razem wystąpi na własnym sound systemie The Abassi Hi Power Sound System. Towarzyszyć mu będzie niezawodny MC Dubdadda, znany również z Nucleus Roots i własnych solowych dokonań. Potężne nagłośnienie przywożone na tą okazję specjalnie z Kolonii będzie transmiterem mocy wszystkich ekip grających w tym roku na scenie sound systemowej One Love Sound Fest.

Neil Perch to założyciel Zion Train oraz właściciel wytwórni Universal Egg i Deep Root. Remixował, produkował bądź komponował dla: Gentlemana, UB40, Luciano, Beenie Mana, Jacka Radics, Gregory Isaacs’a, Altona Ellisa, Patrice, Prince Allah, Chumbawamby, Rootsmana, Afro-Celt Sound System, Dub Syndicate, The Shamen, Ozric Tentacles, Gary Claila, Juniora Reida, The Ruts DC, Loop Guru, Coil, Maxi Priesta, New Model Army i wielu innych. Jego kompozycje zostały również umieszczone na soundtracku filmu Antonio Boccoli – “Fame Chimica”. Zion Train to pionierski zespół future dub i pierwszy, który przywiózł do Polski tego typu brzmienia. Powstali w 1990 w Londynie. Sukces ich pierwszych albumów „A Passage to Indica”, „Natural Wonders of the World in Dub” oraz „Siren” doprowadził do podpisania w 1995 roku kontraktu z sublabelem Warner - China Records, dla którego wydali m.in. swój kultowy już album „Homegrown Fantasy”. Od 1999 roku znów w ramach swojej wytwórni Universal Egg kontynuują wydawanie wysokiej jakości dubu. Równolegle do bardzo aktywnego Zion Train, Perch udziela się gościnnie jako muzyk, DJ, producent oraz remixuje innych. Liczne wydawnictwa płytowe ukazały się również pod szyldem Abassi All Stars. Niezmiennie pozostaje wierny idei niezależności w muzyce, pełnej kontroli swojego wizerunku oraz nacisku na pozytywny przekaz muzyki.

Ostatnim wypustem Zion Train jest album „Land of the Blind” (2015).

Dubdadda to wokalista / MC z Manchesteru, były członek grup Community Charge oraz Nucleus Roots. Po raz pierwszy pojawił się w Polsce w 2003 z tymi ostatnimi oraz z Zion Train na Regałowisku w Bielawie. Od tamtej pory regularnie odwiedza Polskę jako etatowy głos Zion Train. Jego solowy album “Lo-fi Pon De Hi-fi” (2004) ukazał się niedawno w reedycji polskiej wytwórni Moonshine Recordings.

Już 21 listopada zobaczycie ich na scenie soundsystemowej One Love SOund Fest 2015!

Linki:

https://www.facebook.com/ziontrainindub

http://www.wobblyweb.com/zt/

 

video:

Zion Train live Ostroda Reggae Festival 2014:

https://youtu.be/W6jnpjWeUBA

https://youtu.be/hGdyZiOMlYI

 

Zion Train 'Land Of The Blind' teaser video

https://youtu.be/-nKHQJv65VI

 

Zion Train - Terror Talk

https://youtu.be/nmUF7OuFxsk

 


statystyka