Polish (Poland)English (United Kingdom)

Richie Campbell

Email Print PDF

Kolejnym zagranicznym gościem One Love 2015 jest Artysta, którego już dobrze powinniście znać. Obecnie jest jednym z najbardziej popularnych Artystów reggae w Europie! Niedawno wystąpił po raz pierwszy w Polsce i został bardzo dobrze przyjęty przez polską publiczność! Panie i Panowie przed Wami….. Richie Cambell

Richie Campbell (Portugalia)

Richie Campbell jest obecnie jednym z najbardziej obiecujących Artystów na europejskiej scenie muzyki reggae, który współpracował już z kilkoma
z największych nazwisk w reggae, m.in. Kymani Marley czy Gentleman, a
z Anthonym B odbył wspólną europejską trasę.

Obecny na portugalskiej scenie muzycznej od 2010 roku, swój pierwszy pełny album zatytułowany „Focused” wydał w roku 2013. Na europejski rynek muzyczny wdarł się z przebojem zatytułowanym: “That’s How We Roll”! Klip do tej piosenki na kanale Youtube ma już prawie 2,5 mln odsłon! Utwór ten został także wybrany "Song Of The Year 2012" w Portugalii.

Na płycie pojawiają się goście tacy jak: Ikaya, Turbulence, Anthony B oraz znani producenci: Don Corleone, Big Finga i Specialist.

W Portugalii album od razu znalazł się na listach przebojów, osiągając pierwsze miejsce na iTunes i w krajowym zestawieniu, został również wyróżniony przez wiodący portal Reggaeville.com w zestawieniu na najlepszy europejski album reggae, plasując się na miejscu 6.

Sukces Richie Campbell’a to także zasługa jego wspaniałych występów na żywo. Energetyczne koncerty tego charyzmatycznego Artysty i jego zdolność do skupiania na sobie uwagi każdego słuchacza, a także piękne, życiowe teksty, w połączeniu ze wspaniałą muzyką, są w stanie zaczarować każdą publiczność! Wspierany przez doświadczony zespół noszący nazwę 911 Band, Richie Campbell zachwycił publiczność na wielu europejskich festiwalach reggae.

W 2013 roku jego „Focused” Tour została wyprzedana, całkowicie wypełniając największe sale koncertowe i kluby oraz prowadząc Richiego na sceny największych portugalskich i europejskich festiwali, poczynając od Meo Sudoeste (gdzie występował jako jeden z headlinerów), aż do Expofacic gdzie wystąpił przed 40,000 ekstatycznie reagującą publicznością!

Najważniejsze koncerty, na których Richie wystąpił w ostatnim czasie, to Nowa Reggae Festival w Hiszpanii, niemiecki festiwal Ruhr Summer Reggae, Furuvick Reggae Festival w Szwecji, Digicel Bob Marley Concert na Jamajce. Richie zaśpiewał nawet na Barbadosie, gdzie wystąpił na Henessy Artistry w grudniu 2014 roku.

W 2015 roku ukazał się nowy album Richie Campbella z towarzyszeniem The 911 Band – „In The 876”. Album został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność. Zawiera takie przeboje jak „Best Friend” , „I Feel Amazing” czy „25 to life”.

Richie Campbell został bardzo dobrze przyjęty także przez polską publikę. Jego koncerty to wulkan energii i bardzo dobry kontakt z publicznością. 21 listopada podczas One Love 2015 będziecie się mogli o tym przekonać osobiście!

 

statystyka