Polish (Poland)English (United Kingdom)

Gappy Ranks & Million Stylez!

Email Print PDF

Przedstawiamy kolejnych zawodników, którzy zagrają na scenie głównej Festiwalu. Przed Wami Gappy Ranks & Million Stylez!

Gappy Ranks

Gappy Ranks to angielski nawijacz, muzyk i producent. Wychowany w Londynie w dominikańsko – jamajskiej rodzinie, zaczął występować już w bardzo młodym wieku. Pierwszym przełomem w jego karierze był początek współpracy z kolektywem Suncycle, razem z artystami takimi jak Lady Chann, Cash Money i Dolomite.

Razem z Suncycle wydał trzy albumy, by w 2004 roku rozpocząć solową karierę. Współpracował z tak legendarnymi wytwórniami jak Peckings czy Jetstar, by w 2010 roku połączyć siły z francuską ekipą 'Special Delivery' i rok później podpisać trzyletni kontrakt z Greensleeves.

Gappy Ranks znany jest ze świetnego doboru producentów i brzmienia swoich produkcji, oraz tego, jak dobrze odnajduje się na skrajnie różnych podkładach – rewelacyjnie radzi sobie i z klasykami rub-a-dub i z nowoczesnymi grimowymi produkcjami z UK. Choć jest miłośnikiem auto-tune i jego wokal często przerabiany jest na potrzeby nagrań, koncerty Gappy Ranksa to obcowanie z artystą świetnym technicznie, obytym ze sceną i obdarzonym fantastycznym wokalem. Jego zeszłoroczna wizyta na One Love na sound systemowej scenie zostawiła tak mocne wrażenie, że zdecydowaliśmy się na zaproszenie go ponownie, w pełnym składzie i z towarzyszeniem Million Stylez. W przeciągu ostatniego roku wydał kolejny mini album z uznanym jamajskim producentem Flava McGregorem, mixtape 'Mad Move' oraz wydany przez Stones Throw Records wspólny materiał z Dub Club. Przygotowuje też nową płytę – razem z zespołem Dub Akom zaprezentuje ją na One Love Sound Fest 2015.

Million Stylez

Kenshin Iryo czyli Million Stylez to jeden z niewielu europejskich artystów reggae znanych na całym świecie – jest w tym wąskim gronie chyba tylko z Gentlemanem i Alborosie. Już w młodym wieku odniósł poważny sukces na Jamajce - jako pierwszy Europejczyk wystartował w prestiżowym Big Break Contest, organizowanym przez Red Stripe i IRIE FM konkursie dla młodych artystów i niespodziewanie dla wszystkich zajął czwarte miejsce. Jego singiel 'Miss Fatty' utrzymywał się na pierwszych miejscach sprzedaży singli winylowych od Japonii, przez Europe, po Stany i Karaiby, dzisiaj ta niezależna produkcja ma na liczniku YouTube ponad 20 milionów odtworzeń.

Piosenki Million Stylez to połączenie świetnie brzmiącej, nowoczesnej produkcji i 'tradycyjnej' można powiedzieć reggae tematyki, ale z innego niż zwykle punktu widzenia. Ze swoimi japońsko – francuskimi korzeniami, fascynacją jamajską kulturą i muzyką, i wychowaniem wśród rodzin imigrantów w zimnej Szwecji, Kenshin Iryo to prawdziwy obywatel świata i z podniesioną głową reprezentuje nową generacje artystów reggae z Europy.

Million ma na koncie dwa albumy, debiutancki 'From a Far' z 2006 i wydany w 2010 roku album 'Everyday' z gościnnym udziałem takich gwiazd jak Gentelman, Busy Signal i Don Carlos. W październiku wydaje nową płytę „Revelation Time” i z tym materiałem przyjeżdża na One Love Sound Fest 2015!

 

 

statystyka