Polish (Poland)English (United Kingdom)

Before Party!

Email Print PDF

Before Party 2015!

Rozpocznij One Love Sound Fest 2015 już 20 listopada!

Jak zawsze dzień przed One Love Sound Fest zapraszamy na BE FOR DUB PARTY! W tym roku tradycyjnie już impreza odbędzie się w zaprzyjaźnionym z Festiwalem Klubie Alibi.

Na rozgrzewkę przed One Love zagrają dla Was: legendarna grupa High Tone z Francji i DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I (Joint Venture Sound System) z Polski.

Wstęp dla posiadaczy biletów na One Love 2015 bezpłatny!

High Tone (Francja)

Pionierzy silnej francuskiej sceny dub, którzy udowodnili, jak szerokim pojęciem może być ta muzyka. Choć wciąż wybrzmiewa tu klasyczny dub Kinga Tubby’ego, oni jako jedni z pierwszych zmieszali go z drum'n'bass, ambient, trance, psychodelicznym rockiem czy etno. Inspiracja dla odważnych zespołów i producentów na całym świecie powraca do Polski, aby poruszyć Was swoją wizją urban dubu wspartego multimediami.

Grupa powstała w 1997 roku na wzgórzach dzielnicy Croix Rousse w Lyonie. Wkrótce potem wokół zespołu narodziła się wytwórnia Jarring Effects, której nigdy nie opuścili, odmawiając jakichkowiek artystycznych kompromisów.
Zainicjowane w 2002 roku sesje Dubtones ujawniły wiele wartości zespołu: muzyczne uniesienia wraz publicznością, połączenie poczucia wspólnoty i kreatywności, które pozwoliły im nawiązać kontakty z innymi wykonawcami dub lub electro, grać wspólne trasy i razem nagrywać. Jarring Effects zachęca muzyków do bycia niezależnymi, produkowania muzyki samemu, cieszenia się nią zamiast skupienia na zyskach. Wytwórnia stała się szanowanym źródłem nie tylko dubu, ale też eksperymentalnej muzyki elektronicznej, hip-hopu czy world music. High Tone uważani są za głównych graczy na europejskiej podziemnej scenie, znanymi również z powodu licznych kolaboracji z innymi artystami.

Z biegiem czasu stworzyli własną niepowtarzalną tożsamość muzyczną, napędzaną koncepcją bliską niezależnemu duchowi rave i punka i osadzoną w dubie w całej jego złożoności.

Początkowo określani jako "etno-dub", wciąż koncertują na całym świecie i ewoluują z każdym nowym wydawnictwem lub kolaboracją: z Kaly Live Dub, Improvisators Dub, Zenzile, Wang Lei z Chin czy Brain Damage. Nadal zachowują w swym rdzeniu „techniczną” barwę, będącą od początku ich wizytówką. Brzmienie High Tone jest jednocześnie płynne i stałe, nowatorskie, eksperymentalne, zawsze z silnym psychodelicznym i hipnotycznym posmakiem.

Po wydaniu 11-tego studyjnego albumu "Ekphrön" High Tone intensywnie koncertował we Francji. Teraz nadszedł czas na Europę i ekskluzywny polski koncert na One Love Sound Fest, Be for Dub Party.

Dubheadzi, szykujcie się do akcji!

DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I (Joint Venture Sound System) (Polska)

DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I (Mirosław Dzięciołowski) to założyciel jednego z pierwszych polskich sound systemów reggae, funkcjonującego na scenie od 25 lat Joint Venture Sound System. Razem z uznanym producentem Activatorem zagrali tysiące imprez w całej Polsce, w Rosji, Niemczech, Francji, Wlk. Brytanii, Słowacji, Czechach czy Austrii.
Od 8 lat w Programie 4 Polskiego Radia „Czwórka” prowadzi cotygodniowy program „Strefa Dread”. Jest dziennikarzem muzycznym, promotorem, producentem wydawnictw. W 2014 nagrodzony odznaką „Zasłużony Dla Kultury Polskiej” przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pracę przy Ostróda Reggae Festival.
Pod hasłem „Szkoła Tańca Ciężkiego” Maken przedstawi radykalną dubowo – reggae’ową selekcję utworów rzadko granych przez inne sound systemy.

statystyka