Polish (Poland)English (United Kingdom)

Sugar Cane Experience ft. Jah Sun, Raphael, Lion D, Bizzarri Sound

Email Print PDF

Dzisiaj przed Wami międzynarodowy projekt , w którym na jednej scenie prezentują się przedstawiciele włoskiej sceny reggae – Raphael i Lion D oraz amerykańskiej sceny – Jah Sun z towarzyszeniem włoskiego Bizzarri Sound!

19 listopada zagrają dla Was na scenie soundsystemowej !

Sugar Cane Experience ft. Jah Sun, Raphael, Lion D, Bizzarri Sound (IT/USA)

Jah Sun – pochodzi ze słonecznej Kalifornii. Od najmłodszych lat zajmował się muzyką, jak większość jego rówieśników był to hip – hop. W wieku 20 lat odkrył twórczość Boba Marleya, która to wywarła bardzo duży wpływ na jego podejście do muzyki. W 2006 roku wydał swój debiutancki album zatytułowany „Height of Light”. Na tej płycie znajdujemy wielu ważnych artystów m.in. Luciano, Junior Reid, Lutan Fyah. Album ten jest muzycznie wielką mieszanką muzyki hip-hop, roots reggae czy też melodyjnych ballad. Kolejnym albumem zatytułowanym „Battle The Dragon” artysta zdobył szerokie uznanie nie tylko w USA, ale także w wielu krajach Europy – m.in. Hiszpanii, Szwecji czy Włoszech. Na płycie tej gościnnie pojawili się Peetah Morgan, Alborosie, Stevie Culture, Perfect, J-Boog i Gentlemen. Artysta wydał jeszcze dwa krążki Rise As One w 2013 roku oraz New Paradigm w 2015 roku.

Lion D – właściwie David Andrew Ferri urodził się w Londynie, jako potomek Włoszki i Nigeryjczyka, i wychował w Pesaro we Włoszech, gdzie przeprowadził się w bardzo młodym wieku wraz z matką. Po zapoznaniu z muzyką reggae jako nastolatek, szybko rozwija głęboką pasję i zaczyna pisać piosenki w jamajskim patwa. Wraz z upływem czasu, jego zamiłowanie do reggae staje się głębsze i silniejsze, prowadząc go do udziału w kilku sesjach dancehallowych w całych Włoszech z różnymi sound systemami przy okazji koncertów krajowych i międzynarodowych artystów, wprowadzając jego własne show w szczególny styl "conscious". Począwszy od 2007 roku wydaje swoje pierwsze single ("Keep The Fyah Burnin'", "Real Warrior" oraz "You Know That I Love You", a w 2009 roku swój pierwszy album zatytułowany "The Burnin' Melody" nakładem Bizzarri Records. W 2011 roku ukazuje się drugi album, zatytułowany "Reap What You Sow", będący kolekcją jego najlepszych singli stworzonych dla różnych europejskich wytwórni oraz całkiem nowe piosenki nagrane dla Bizzarri Records. W wyniku sukcesu albumów, jego występy na żywo zyskują na intensywności, prowadząc do koncertów w całej Europie, a także w USA, cieszących się pozytywnym odbiorem zarówno wśród publiczności, jak i krytyków. W 2013 roku wychodzi "Bring Back The Vibes", kolejne potwierdzenie jego współpracy z Bizzarri Records. Jest to album roots reggae, zawieracjący single "Nuh Ramp" wraz z weteranem raggamuffin Skarra Mucci i "Try Afta You", zawierający orginalne wstawki z hitu Inner Circle "Sweat – A la la la la long", osiągając top ten reggae w Europie. Latem 2013 roku Lion D otwiera występy wielu gwiazd reggae takich jak Lone Ranger, Israel Vibration i Snoop Dogg. W 2014 roku spędza trzy miesiące na Jamajce, nagrywając swój nowy album z Alborosie, a po powrocie otwierając wszystkie jego koncerty we Włoszech. Latem 2014 roku występuje przed Alpha Blondy podczas festiwalu Gusto Dopa al Sole w Salento. W 2015 roku ukazuje się ostatni jak do tej pory album Lion D wyprodukowany przez Alborosiego zatytułowany Heartical Soul. Styl Lion'a D jest kombinacją kilku brzmień mających wspólne pochodzenie reggae: od dj style, przez new roots, po modern dancehall. Jego piosenki, pisane w znakomitym jamajskim patwa, poruszają ważne tematy takie jak sprawiedliwość społeczna i duchowość z pozytywnym podejściem, typowym jamajskim korzeniom. Fascynujące melodie i rytm czynią Lion'a D prawdziwym mistrzem, zdolnym oczarować różnorodną publiczność swoim niepowtarzalnym głosem.

Raphael – urodzony w Savona , jest synem Nigeryjczyka i Włoszki. Już jako nastolatek rozpoczął swoją muzyczną przygodę – w 2002 roku założył zespół Eazy Skankers. Zagrali wiele koncertów, wystąpili na wielu festiwalach m.in. na Rototom Sunsplash. W 2008 roku rejestrują materiał na swój pierwszy debiutancki album zatytułowany To The Foundation. Album ten nagrany został w legendarnym studiu na Jamajce – Tuff Gong. Następnie Raphael udziela się w innych projektach muzycznych m.in. współpracuje z wokalistą legendarnej grupy Africa Unite - Buna. Kolejnym etapem w muzycznej karierze Raphaela jest nawiązanie współpracy z Bizzarri Sound i Bizzarri Records, której efektem jest EP zatytułowana My Name Is Rapahel wydana w 2012 roku. W 2013 roku ukazuje się debiutancki solowy album zatytułowany „Mind vs Heart”. Trasa koncertowa promująca ten album obejmuje ponad 150 koncertów w całej Europie oraz Ameryce Południowej. W czerwcu 2016 roku ukazuje się kolejny album Raphaela zatytułowany „Reggae Survival”.

statystyka