Polish (Poland)English (United Kingdom)

Randy Valentine (UK/Jamajka)

Email Print PDF

Randy Valentine mieszka w Londynie, ale pochodzi z Jamajki, konkretnie prowincji Clarendon, gdzie edukację muzyczną pobierał u swojego ojca, właściciela sound systemu Shining Star. Chociaż tworzeniem muzyki zajmuje się od dekady, dopiero wydany wspólnie z J.O.A.T i HempHigher w 2012 roku mixtape 'Bring Back the Love' zwrócił na niego uwagę  fanów i selektorów reggae. Nagrany na podkładach legendarnego Studia One w pełni pokazał możliwości wokalne i liryczne artysty i stał się jednym z najczęściej granych tego roku mixtapów, również w Polsce.

Od tego czasu Randy wydał już dwie kolejne EP-ki, m.in. z Joe Ariwa, synem Mad Professora, oraz pojawił się na albumie Major Lazer (numerze jeden na liście Billboard) i na jednej z najczęściej dyskutowanych produkcji 2015 roku – wydanej w jednym egzemplarzu płycie Wu-Tang Clan.

Ostatnia produkcja Randy Valentine to kolejny mixtape, oparty tym razem na klasycznych hip hopowych podkładach ze 'złotej ery' hip -hopu, czyli późnych lat '90. Ten mixtape i wcześniejsze swoje produkcje promować będzie Randy Valentine, po raz pierwszy na One Love Sound Fest!

 

statystyka