Polish (Poland)English (United Kingdom)

Zjednoczenie Sound System!

Email Print PDF

Po raz pierwszy na scenie soundsystemowej One Love zagra Zjednoczenie Sound System!

Zjednoczenie sound to raggamuffinowy kolektyw, obecny na polskiej scenie reggae od 2001 roku. W obecnym kształcie składają się na niego selecta Krzak oraz nawijacze, czyli legenda sceny reggae - Pablopavo, i młoda krew, Diego Cichy Don. Mniej aktywnymi obecnie członkami ekipy, którzy przez wiele lat stanowili jej oblicze są Reaggenerator i lady Manana.
Zjednoczenie to siła raggamuffin i starej szkoły, czerpiąca inspirację z klasycznych nawijaczy w stylu Super Cata, Sister Nancy, Nicodemusa czy Cutty Ranksa. Ich imprezy, jak przystało na klasyczne soundsystemowe wydarzenia, opierają się na pełnej improwizacji i freestylach nadawanych do riddimów spontanicznie wybranych przez selectę Krzaka.

W 2011 roku ich nakładem ukazała się EPka, wydana z okazji 10-lecia cyklu imprezowego "Reggae Faza".

Zjednoczenie sound miało również swój wkład w postaci piosenki i skitów (wtedy jeszcze z Reggaeneratorem) w płytę Sidneya Polaka "Sidney Polak".

W połowie stycznia 2015 ukazał się nowy album Zjednoczenia. Na płycie "Inity" znajduje się 15 utworów, w których gościnnie pojawią King General, Syjon Fam, Kudłacz (Sensithief), Mic Liper (Roots Melody Sound System), Medik (Ictus sound), Daddy Bozo (Jam Vibez) i Szprancyl (Badd Dutty Sound), a także - w nietypowej roli - znawca kultury jamajskiej, Jacek Krzypkowski.

15 lat energii, raggamuffin i tańców! A 19 listopada zawładną sceną soundsystemową!

statystyka