Polish (Poland)English (United Kingdom)

Zjednoczenie Sound System (Polska)

Email Print PDF

Zjednoczenie sound to raggamuffinowy kolektyw, obecny na polskiej scenie reggae od 2001 roku. W obecnym kształcie składają się na niego selecta Krzak oraz nawijacze, czyli legenda sceny reggae - Pablopavo, i młoda krew, Diego Cichy Don. Mniej aktywnymi obecnie członkami ekipy, którzy przez wiele lat stanowili jej oblicze są Reaggenerator i lady Manana.
Zjednoczenie to siła raggamuffin i starej szkoły, czerpiąca inspirację z klasycznych nawijaczy w stylu Super Cata, Sister Nancy, Nicodemusa czy Cutty Ranksa. Ich imprezy, jak przystało na klasyczne soundsystemowe wydarzenia, opierają się na pełnej improwizacji i freestylach nadawanych do riddimów spontanicznie wybranych przez selectę Krzaka.

W 2011 roku ich nakładem ukazała się EPka, wydana z okazji 10-lecia cyklu imprezowego "Reggae Faza".

Zjednoczenie sound miało również swój wkład w postaci piosenki i skitów (wtedy jeszcze z Reggaeneratorem) w płytę Sidneya Polaka "Sidney Polak".

W połowie stycznia 2015 ukazał się nowy album Zjednoczenia. Na płycie "Inity" znajduje się 15 utworów, w których gościnnie pojawią King General, Syjon Fam, Kudłacz (Sensithief), Mic Liper (Roots Melody Sound System), Medik (Ictus sound), Daddy Bozo (Jam Vibez) i Szprancyl (Badd Dutty Sound), a także - w nietypowej roli - znawca kultury jamajskiej, Jacek Krzypkowski.

15 lat energii, raggamuffin i tańców! A 19 listopada zawładną sceną soundsystemową!

statystyka