Polish (Poland)English (United Kingdom)

Foliba & Special Guest

Email Print PDF

Foliba & Special Guest (PL)

Po raz kolejny gościć będziemy zespół Foliba Music! W tym roku zagrają dla Was z zaproszonymi gośćmi. Na scenie razem z Folibą zobaczycie: Grzegorz WLAZI Wlaźlak (Bethel), Martynę Baranowską, Marcina 'Cozer' Markiewicza (Konopians) i Cheeba (EastWestRockers)!

W tym roku oprócz koncertu przygotowali dla Was coś więcej! Niedługo odkryją wszystkie karty:)

Będzie się działo!

Foliba (PL)

Zespół Foliba powstał w 2005 roku z inicjatywy Łukasza Dembińskiego. Wykonuje aranżacje muzyczne inspirowane tradycyjną muzyką pochodzącą z krajów Afryki Zachodniej. W jego skład wchodzi pięć osób, pasjonatów kultury Afryki Zachodniej oraz muzyki perkusyjnej. Członkowie zespołu podróżują do krajów takich jak: Gwinea, Mali, Burkina Faso, Senegal, Gambia by uczyć się gry na tradycyjnych instrumentach oraz tańca, u źródeł od najlepszych muzyków i tancerzy. Jednocześnie prowadzą liczne warsztaty bębniarskie i taneczne w Polsce i za granicą .

Zespół Foliba to grupa odnajdująca korzenie w transowym brzmieniu Afrykańskiej muzyki perkusyjnej. Wielobarwne struktury rytmiczne powoływane są do życia jako wibracja powietrza i ciała. Energetyczne rytmy w klimacie podzwrotnikowym.

Niecodzienne w naszych szerokościach geograficznych instrumentarium obejmuje m.in. : djembe (dżembe), dundun'y, tamę, balafon, korę, shekere. Te, z pozoru proste instrumenty urzekają bogactwem możliwości i pięknym, naturalnym brzmieniem.

Zespół koncertuje już ponad 10 lat i ma w swoim bagażu niemało doświadczeń. Fascynacja afrykańską muzyką i tańcem prowadzi co poniektórych jego członków aż do źródeł na Czarnym Lądzie. Bywa też, że Afryka odwiedza Folibę, która gości czasami na swoim pokładzie znakomitych muzyków z Wybrzeża Kości Słoniowej, Burkina Faso, Senegalu, Gwinei i Gambii.

Uwaga! Foliba podnosi temperaturę otoczenia o średnio 15'C!

statystyka