Pow Pow Movement (Niemcy️)

Pow Pow Movement (Niemcy️) – najbardziej utytułowany i rozpoznawalny soundsystem z Niemiec. Ich pierwszy kontakt z muzyką dancehall to kasety przywiezione z Jamajki przez znajomego. W opanowanych przez kulturę hip hop Niemczech w 1992 roku trudno było znaleźć muzykę reggae, więc Ingo Rheinbay & Backra postanowili sami wypromować dancehall w swojej rodzinnej Kolonii. Swój soundsystem nazwali “Pow Pow”, a swoje pierwsze kroki skierowali na Jamajke z Getleman’em, który w Montego Bay miał okazję po raz pierwszy zaprezentować się na scenie – biorąc udział w lokalnym talent show.

Ciąg dalszy, to zmiana nazwy na „Pow Pow Movement” i nielegalne występy na festiwalach. Do duetu dołączył kolejny selektor – Thomas (Mr. Brown), a zaraz po nim kolejny MC – Jamaican Devon. Promotorzy szybko wyłapali ich rosnącą popularność i podążająca za nimi wierną rzeszą fanów, więc wkrótce ich bazą matką stał się klub Petit Prince, w których rozkręcali (wkrótce legendarne) imprezy w każdy piątek. Pojawili się też w radiu z własną audycją „Pow Pow Reggae Radio”. Występy na europejskich festiwalach zaprowadziły ich na Worldclash 2000 w Nowym Jorku, w którym wzięli udział jako pierwszy soundsystem z Europy.

Swoje riddimy zaczęli produkować w 2001 roku we własnej wytwórni Pow Pow Productions. W tym czasie współpracowali z takimi artystami jak: Beenieman, Turbulence, General Degree, Gentleman, Sizzla, Luciano czy Tanya Stephens. Po drodze zdążyli wygrać także Euroclash 2002 i kilkukrotnie zostać najlepszym soundsystemem w Niemczech – według magazynu Riddim. A międzyczasie do składu dołączył kolejny MC – Jr. Carl.

2018-09-24T21:40:35+00:00