Promoe

Właściwie Mårten Edh, to szwedzki raper, który na swoich płytach wyjątkowo umiejętnie łączy muzykę hip hop i reggae. Członek szwedzkiego zespołu Looptroop Rockers, założyciel niezależnej wytwórni muzycznej David Versus Goliath (DvsG), której nazwa jasno definiuje, jak Promoe widzi muzyczny biznes i swoje w nim miejsce. Jest weganinem, stroni od używek, a jego przeszłość malarza graffiti i wynikający z tego stosunek do służb mundurowych często przewijają się w tekstach. Uwielbia jamajską muzykę i kulturę, jego płyty pełne są nawiązań do reggae i jamajskiego patois, część swojego materiału nagrywał na Jamajce, a gościnnie usłyszeć można u niego Capletona, Bushmana czy Anthonego B.

Z kilkoma solowymi albumami na koncie i niezliczoną ilością koncertów zagranych na całym świecie, jest jednym z niewielu europejskich raperów rozpoznawanych i szanowanych poza granicami swojego kraju. Między innymi dlatego, że mimo szwedzkiego paszportu Promoe rapuje i śpiewa po angielsku, brzmiąc tak samo dobrze, a czasem lepiej niż amerykańscy wykonawcy.

Promoe, charakteryzuje się nie tylko wielką energią rapowanych wersów, ale i niespotykanym w hip hopie wizerunkiem i podejmowanymi tematami. Z dreadami do pasa i długą brodą, jest zaangażowanym społecznie aktywistą, a jego muzyka stanowi dla niego formę wyrażania często radykalnych poglądów na świat.

Po świetnie przyjętych występach w 2008 i 2012 roku Promoe powraca na One Love po raz trzeci! Możemy więc spodziewać się wyjątkowego koncertu!

2018-09-24T21:39:42+00:00