Dub Fx (Australia)

W 2006 roku pochodzący z Melbourne Benjamin Stanford ruszył do Europy z prostym planem: podróżować, mieszkać w furgonetce i występować na ulicy. Chwilę później, jako Dub FX miał na koncie setki tysięcy sprzedanych płyt, występy na festiwalach na całym świecie, ponad 150 mln wyświetleń w serwisie Youtube oraz 600 tys. fanów na Facebook’u. A wszystko to osiągnął zupełnie samodzielnie.

– Moim planem nie była wielka kariera, chciałem podróżować i szukać inspiracji – mówi Stanford.

Po niezliczonej ilości ulicznych występów na całym świecie, podczas których ludzie kręcili jego występy przy pomocy smartfonów, a te zamieszczane w social mediach, szybko zostawały tzw. varialami, nadszedł sukces. Każde zamieszczone video świetnie pokazywało jego umiejętności loopowania na żywo, dając publiczności możliwość zrozumienia na czym polega eklektyzm „one man show”. – Lubię miksować wszystkie rodzaje muzyki: jazz, reggae, hip-hop, sambę, drum n bass, dubstep. Wczuwam się w chwilę, na tym polega piękno moich występów – dodaje. Wyobraź sobie, że idziesz do pracy i słyszysz coś, co brzmi jak świetnie nagłośniony utwór grany prosto z płyty. Okazuje się, że za te dźwięki odpowiedzialny jest jeden człowiek – jego głos, pedał do efektów i looper.

W swoich tekstach Dub FX stawia na szczery, pozytywny, pełen wsparcia przekaz – dokładnie to czego potrzebuje muzyka uliczna. – Już dawno temu zdecydowałem, że chcę być zapamiętany jako ktoś, kto wniesie jakąś wartość do świata i mogę to zrobić poprzez inspirowanie ludzi świadomym przekazem, nieważne jak niepopularny mógłby być.

W 2016 roku Dub FX wydał niezależnie (w swoim labelu CONVOY i we współpracy z niemiecką wytwórnią Membran) swój trzeci album “Thinking Clear”. Krążek nagrany został w należącym do niego Treetop Studios i jest innowacyjną mieszanką stylów, holistycznym doświadczeniem, które inspiruje elektronicznymi i akustycznymi elementami. W lipcu 2017, w singlu “Listening” Brandon wrócił do swoich korzeni. Surowy klimat dub i reggae zaczerpnął od tych, którzy kształtowali go jako muzyka.

W tym roku w czasie swojej podróży przyjedzie prosto na One Love Music Festival!

2018-09-24T21:28:07+00:00